PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255976}
6,5 852
oceny
6,5 10 1 852
Takeshis'
powrót do forum filmu Takeshis'

Nie polecam tego filmu swojej Babci, cioci, wujkowi, ani mamie ani tacie ani nawet siostrze... i kumplom z podwórka też raczej nie podsunę... Film wyjątkowo hermetyczny, tylko dla wytrawnych znawców Kitano - ewentualnie, dla nie zmordowanych fanów festiwalu NH. Ta druga grupa widzów na pewnym poziomie zaawansowania choroby zwanej kinofilstwem może faktycznie ten film obejrzeć z pożytkiem, bo czy z przyjemnością to już nie wiem... Film ten być może będzie kluczowym dla twórczości Kitano lub być może niepotrzebnym ekshibicjonizmem wątpliwości kłębiących się w głowie UTALENTOWANEGO I NIEWĄTPLIWIE WIELKIEGO REŻYSERA. Film trudny który próbuje stać się pewnego rodzaju esejem na temat twórczości swojego twórcy... Kto wie może Kitanofile potrafią odczytać z tego obrazu jakieś super-najnowsze Credo artystyczne następcy Kurosawy... Ci którzy zobaczyli "nie przypadkowo" będą z jeszcze większym zapałem i niecierpliwością czekać na kolejny film Kitano.... Ci którzy zobaczyli ten film "przypadkowo" będą Kitano omijać szerokim łukiem.... nie! nie napiszę o czym to film.... :)

ocenił(a) film na 10
fiu_fiu

Był to dopiero drugi (po Lalkach) film Kitano, ktory obejrzałam i chcoiaż umknęły mi aluzje do jego wczesniejszych dzieł, film zrobił na mnie duże wrażenie. Swoim poziomem zakręcenia przypomina mi "Nagi lunch" Cronenberga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones